Jakie białko wybrać? Ranking odżywek białkowych

Jakie białko wybrać? Ranking odżywek białkowych

Białko, które składa się z aminokwasów, stanowi podstawowy budulec mięśni, a także przyczynia się do ich wzrostu oraz rozwoju. Wpływa również na stan kości, odpowiada za gospodarkę hormonalną oraz odporność. Odżywki na bazie białek należą do najbardziej popularnych i najczęściej stosowanych suplementów diety przeznaczonych dla sportowców. Warto więc zadbać o wybór odpowiedniego produktu, który nie tylko nie zaszkodzi naszemu zdrowiu, ale również pomoże osiągnąć zamierzony cel. 

Decydując się na suplementację białka, warto mieć na uwadze, że różne jego rodzaje przeznaczone są do odmiennych celów. Pierwszym krokiem jest więc ustalenie rezultatu, jaki chcemy osiągnąć, przy czym najczęściej wybór dokonywany jest pomiędzy redukcją tkanki tłuszczowej a rozbudową beztłuszczowej masy mięśniowej. Osoby planujące utratę zbędnych kilogramów powinny zdecydować się na izolat lub hydrolizat serwatki, białko z łososia lub wołowe, ponieważ zawierają one mniej tłuszczu oraz węglowodanów. Osoby uczulone na laktozę powinny zwrócić szczególną uwagę na źródło białka i zdecydować się na wersję bez laktozy lub z jej znikomą ilością, na przykład białko z kurczaka lub sojowe, które doskonale sprawdzi się również w przypadku wegetarian. Wbrew często słyszanym opiniom, odżywki białkowe są całkowicie bezpieczne dla organizmu i dobrze przez niego tolerowane. 

W rankingu najlepszych białek przedstawionym przez PBC królują dwa produkty: Whey Protein Complex 100% oraz 100% Natural Whey Protein Concentrate. Cieszą się one najlepszymi opiniami wśród klientów sklepu i są zdecydowanie najczęściej sprzedawanymi odżywkami tego typu. Wyróżniają się one dużą zawartością białka oraz jego wysoką jakością. 

Suplementacja białka z pewnością wesprze zarówno sportowców, którzy z jego pomocą planują rozbudować masę mięśniową, jak i osoby dążące do redukcji masy ciała. Odpowiedni dobór suplementu skutecznie przybliży nawet najbardziej odległy w czasie cel i ułatwi jego osiągnięcie. 

Pozostałe komentarze odwiedzających (0)
Zostaw swoją opinię w komentarzu
Końcowa ocena białka: